آزمون عملی رشته تربیت بدنی (مرحله دوم کنکور سراسری)

آزمون عملی رشته تربیت بدنی از سال 1382 به صورت ایستگاهی و به شکل زیر انجام می شود:
1-بارفیکس اصلاح شده، زمان 20 ثانیه
2-دریبل مارپیچ بسکتبال و فوتبال
3-دراز و نشست با توپ مدیسن بال زمان 30 ثانیه
4- پرش از روی موانع
5-غلت به جلو
6- عبور روی چوب موازنه
7-دو 9*4 متر
8- دو استقامت (10 تا 25 متر برای آقایان و 6 تا 25 متر برای خانم ها)

معمولا قبل از انجام آزمون،  مراحل آزمون یکبار به صورت تصویری برای داوطلبان توضیح داده می شود که فیلم آن را از این لینک می توانید، دانلود کنید. 

لازم به ذکر است ، هنگام شروع آزمون یک زمان کلی برای شما استارت زده می شود، در خصوص بارفیکس و دراز و نشست، تعداد ملاک است و سایر موارد را هم باید بدون خطا انجام بدهید. در پایان زمان کلی شما هم محاسبه می شود.

نکات مهم:

الف) این آزمون از سال 1382 تا 1392 تقریبا به همین شکل برگزار شده است و احتمال اینکه تغییری در آن ایجاد شود، خیلی کم است.

ب) جزئیات مربوط به روز آزمون، مدارک مورد نیاز و محل برگزاری را که از اطلاعیه سازمان سنجش در لینک بالا گرفته ام، می توانید مطالعه کنید.

داوطلبانی که‌ اسامی ‌آنان‌ اعلام‌ گردیده‌، می‌بایست کارت شرکت در آزمون عملی خود را از محل حوزه برگزاری آزمون عملی دریافت نمایند. داوطلبان لازم‌ است‌ با همراه داشتن  لباس‌ و کفش‌ ورزشی‌ منحصراً در روز تعیین‌ شده‌ در حوزه برگزاری حضور یابند. بدیهی ‌است‌ در صورت ‌‌نداشتن‌ شناسنامه، کارت ملی، از داوطلب‌ مراحل معاینات و آزمون ‌عملی‌ و مصاحبه‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد.
یادآوری مهم (1): معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته تحصیلی علوم ورزشی باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار بوده و بخصوص از سلامت قلبی و ریوی خود یقین داشته و آمادگی‌های لازم برای تستهای آزمون‌ عملی‌ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را داشته‌ باشند. با توجه به اینکه در محل حوزه برگزاری آزمون عملی معاینات پزشکی با نظارت پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام خواهد شد نیاز به همراه داشتن گواهی سلامت و ارائه گواهی تندرستی برای داوطلبان نمی‌باشد.
 
2- معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت هریک از رشته‌تحصیلی نیمه‌متمرکز تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی در آزمون فوق باید برای آزمون عملی و انجام معاینه پزشکی و تستهای سلامت و تندرستی از ساعت 8:00 صبح به حوزه‌های برگزاری محل آزمون عملی که برای خواهران در روز پنجشنبه 29/8/93 و برادران روز جمعه 30/8/93 به شرح جدول ذیل پیش‌بینی شده مراجعه نمایند، بابت انجام معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی داوطلبان می‌بایست مبلغ 000/150 (یکصد و پنجاه‌هزار) ریال به شماره حساب 2172269001003 نزد بانک ملی شعبه میرعماد (تهران) کد 187 بنام درآمد اختصاصی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران) علاوه بر مبلغ واریزی برای هزینه آزمون عملی (موضوع پرداخت 100.000 ریال در اطلاعیه مورخ 15/7/93) اقدام نمایند و لازم است عبارت «بابت معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی» روی اصل فیش واریزی مبلغ 150.000 (یکصد و پنجاه‌هزار) ریال درج
شود و آن را در روز آزمون تحویل حوزه آزمون عملی نمایند.
جدول ( شماره 1) آدرس محل انجام معاینه پزشکی و آزمون عملی 
استانهای محل اقامت داوطلبان
‌آدرس حوزه امتحانی و محل‌
مراجعه
تهران، البرز، قم و مرکزی‌
کرج- حصارک- خیابان شهید بهشتی- میدان
دانشگاه- دانشگاه خوارزمی- دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی. شماره تماس 34512001-
34579600 داخلی 2430 - ( کد026)
آذربایجان‌ شرقی‌، آذربایجان‌ غربی ‌و
اردبیل
‌تبریز- بلوار 29 بهمن- دانشگاه تبریز-
گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی.
شماره تماس: 33393257
(کد041)
اصفهان‌، چهار محال‌ و بختیاری‌، یزد و
کرمان
اصفهان- دانشگاه اصفهان- دانشکده تربیت
بدنی و علوم ورزشی.
شماره تماس: 37932571-36687572 (کد
031)
فارس، بوشهر،کهگیلویه‌ و بویراحمد و
هرمزگان
شیراز- بلواردانشجو -میدان ارم-خوابگاه
ارم-دانشکده علوم تربیتی دانشگاه شیراز- گروه‌ تربیت‌ بدنی وعلوم ورزشی.  شماره
تماس: 36134674 – 36134699 (کد 071)
خراسان ‌شمالی، خراسان جنوبی،  خراسان
رضوی و سیستان ‌و بلوچستان‌
مشهد- دانشگاه‌ فردوسی‌ مشهد- دانشکده‌
تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.
شماره تماس: 38829581
(کد051)
گیلان، زنجان و قزوین
رشت- کیلومتر 10 جاده تهران- دانشکده‌
تربیت‌ بدنی دانشگاه گیلان. شماره تماس: 01316690685
کرمانشاه، همدان و کردستان
کرمانشاه- باغ ابریشم- دانشگاه رازی
کرمانشاه- دانشکده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.
شماره تماس: 34273267-34277609
(083)
خوزستان، لرستان و ایلام
اهواز- دانشگاه شهید چمران اهواز-
دانشکده تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.
شماره تماس: 33336316
(کد061)
مازندران ، گلستان‌ ، سمنان
بابلسر- پردیس دانشگاه مازندران- دانشکده
تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی.
شماره تماس: 35302201
(کد011)
تذکر مهم: به همراه داشتن یک قطعه عکس 4×3، لباس‌ و کفش‌ ورزشی‌، اصل شناسنامه و یا کارت ملی و اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشکی به مبلغ 000/150 (یکصد و پنجاه ‌هزار) ریال در زمان آزمون عملی ضروری است و در غیر اینصورت از داوطلب‌ آزمون ‌عملی‌، به ‌عمل ‌نخواهد آمد.

 

موفق ، پیروز و سربلند باشید

/ 59 نظر / 537 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا

باسلام,من آزمونم رودادم,دقيقاهمون طوري بودكه تو فيلم اومده،ازاينكه فيلم روواسه دانلودگذاشته بوديدممنونم.[گل] حالابه نظرشمابااين مشخصات(تعدادبارفيكس:20،درازونشست:21،زمان كل:2:41(بدون خطا))آزمون روچه طوري دادم؟

مهتاب

باسلام ووقت بخير. استادبه نظرشمااين نتايج مرحله تكميل ظرفيت رشته هاي نيمه متمركزمربوط به چه كسانيه؟[سوال]

احمد

سلام من همون احمدی هستم که 17000 منطقه سه ریاضی بودم جواب نهایی اومد و من دانشکده تربیت بدنی رشت روزانه قبول شدم و خواستم ازتون تشکر کنم و چند سوال کوچک نهایی ازتون دارم چرا در دانشگاه گیلان رشته تربیت بدنی خود یک دانشکده مجزا دارد و زیر مجموعه علوم انسانی نیست ایا از خوب بودم دانشگاه هست یا نه ؟ سوال بعدیم اینه که گرایش من الان مدیریت ورزشی هستش ایا نسبت به گرایش های دیگه تربیت بدنی بهتره یا بد تره؟ و در اخر هم خواستم تشکری کرده باشم از راهنمایی های شما که باعث دلگرمی من شد برای ورود به این رشته ،باز هم متشکرم و ممنون

مهرناز

سلام . میخواستم بدونم که الان از کجا باید متوجه شد که من مجاز به امتحان عملی هستم یا نه ؟ ممنون از شما

مصطفی

سلام خسته نباشید... با رتبه 37000 ریاضی منطقه دو کجا تربیت بدنی دولتی روزانه قبول میشم؟ سال 93 کنکور دادم.

مصطفی

سلام خسته نباشید... با رتبه 37000 ریاضی منطقه دو کجا تربیت بدنی دولتی روزانه قبول میشم؟ سال 93 کنکور دادم.

پوریا

با عرض سلام و خسته نباشید استاد من داوطلب ریاضی 94 هستم از استان چهار محال و بختیاری آیا امکانش هست که تربیت بدنی دانشگاه تهران پذیرفته بشم یا باید به استان های هم جوار برم؟

ساخت فروشگاه رايگان

دوست عزيز شما ميتونيد بصورت رايگان فروشگاه اينترنتي راه اندازي کنيد يا سايت حرفه اي رايگان راه اندازي کنيد. وارد سايت بيزنا شويد و در 1 دقيقه فروشگاه بسازيد و سامانه پيامک رايگان هم هديه بگيريد http://www.bizna.ir/

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]

محمد حمیدی

با سلام و روز بخیر. پرتاب دو توپ مدی سینبال رو فراموش کردید که فکر کنم بعد از تعادل روی چوب موازنه است. ضمنا بهترین رکورد از دو پرتاب ثبت میشود.