چه کسی جزو مفاخر قهفرخ است؟؟!!

این ایمیل محتوی لینکی بود به وبلاگ قطعه 26 از حسین قدیانی، و متن وب نوشته مربوط به گفتگوی جناب قدیانی بود با حاج یدالله سمیع قهفرخی در سال 1384. و حاج یدالله سمیع همان عزیزی است که در تصاویر ماندگار پوسترهای انتخاباتی سال 88 ، آقای احمدی نژاد در حال بوسیدن دست ایشان است. با اینکه متن نوشته را قبلا در سال 84 خوانده بودم ولی با خواندن دوباره متن این سئوال در ذهنم آمد که به راستی چه کسانی جزو مفاخر قهفرخ محسوب می شوند؟

 و اما اصل ماجرا: اینکه حاج یدالله (رحمه الله علیه) کیست  را بهتر است با مراجعه به لینک بالا پی ببرید، چرا که زبان بنده از وصف ایشان عاجز است؛ ولی به اعتقاد نگارنده حاج یدالله و امثال حاج یدالله ها نه تنها از  مفاخر قهفرخ بلکه از مفاخر ملی و فرا ملی ما محسوب می شوند و اگر جناب رئیس جمهور پای ایشان را هم می بوسید، جا داشت. لذا با خودم گفتم این روزها که مصادف است با اولین سالگرد رحلت این بزرگمرد، از طریق این وبلاگ، دینم را به ایشان ادا کرده باشم.

موخره: این نوشته را برای این ننوشتم که خدای ناکرده تعریفی از خود کرده باشم یا خود را ولو یک هزارم حاج یدالله عددی حساب کرده باشم، ولی برخی رفتارها و گفتارها را که امروز می بینم و می شنوم، با خودم می گویم ما و امثال ما خیلی بیش از اینها به امثال حاج یدالله بدهکاریم، خیلی!   همین!

بعد از موخره!!: اگر لینک بالا به دلایلی باز نشد بخشی از مطلب را از اینجا یا اینجا دریافت کنید!

 

/ 9 نظر / 127 بازدید
قطره

متن و گفتگوی بسیار زیبایی بود. حتی کامنت هایش هم خواندنی بود: " اسماعیل تو کیست؟ چیست؟ نیازی نیست که کسی بداند، باید خود بدانی و خدا؛ اسماعیل تو ممکن است فرزندت باشد، شغلت، شهرتت، شهوتت…من نمیدانم… هر چه در چشم تو جای اسماعیل در چشم ابراهیم دارد! همان که برایت عصیان در برابر فرمان ایمان و فرار از زیر بار مسوولیت سنگین را توجیه می کند! هرچه تو را نگه می دارد تا نگهش داری!!! تو خود آن را در زندگیت بجوی و بردار و “قربانی” کن! " و من فقط اضافه می کنم: شرمنده ام!

دانشجوی کنجکاو!

سلام استاد نگفته بودین ایشون کی بودن و چیکارا کردن؟

ف فرهادی

سلام این مصاحبه هم برای ما خاطره ها داره، سال اول گه گاه میرفتم پیش ابراهیم و اون هم گاهی اوقات می اومد خوابگاه ما البته کمتر نسبت به من. یه روز بهم گفت یالثارات این هفته را دیدی؟ منم جواب دادم هنوز اینقدر سیاسی! نشدم که یالثارات را هرهفته پیگیری کنم. اونم گفت حالا این هفتهش را نگا کن. گذشت تا چند روز بعد تو کتابخونه ی خوابگاه وقتی صفحه ی آخر هفته نامه را دیدم تازه متوجه شدم قضیه از چه قراره. گذشت تا بعد نامه ی گشاده ی! رئیس جمهور گفتم به چندتا وبلاگ سر بزنم تا ببینم بقیه چه طور موضع گرفتن و شد آنچه شد. امروز بعد چند هفته اومدم دی، اتفاقا تو مچد چند تا بنر از حاج یدالله به مناسبت سالگردش نصب کرده بودند، گویا همه چیز از پیش هماهنگ شده.

یه رانت خوار

من امروز پارچه نوشته تبریک به شما رو توی فرخشهر دیدم

خیلی درگیر شهرت هستید استاد[شکست][وحشتناک]

دانشجوی حقیقی (مادمازل) ؟؟؟؟؟؟

استاد واقعا ای والله به شما و احسنت به پشت کار شما [دست]

دانشجوی حقیقی (مادمازل) ؟؟؟؟؟؟

ey vallah be ostade e nemone[دست]

شیرین ازتهران

بهتراست بجای این حرفها مفاخری فرخشهری که الان درجای جای ایران ودرعرصه های مهم مثل موسیقی فیلم روزنامه تجارت مدارج علمی نویسندگی ووووو....میباشندشناسایی ومعرفی گردند وخائنینی که باویران کردن بناهای تاریخی این شهر مثل مدرسه سالار - مسجد جامع - شهرداری به مردم معرفی شوند وازطرف میراث فرهنگی مجازات گردند